PÁR SLOV ÚVODEM

Restauraci Zlatý soudek najdete v centru jihočeského města Vodňany. České Benátky, Město rybářské tradice - tak se přezdívá právě tomuto městu. Kde jinde si pochutnat na rybích specialitách než právě tady? A proto v našem jídelním lístku najdete kromě typicky české kuchyně i rybí pokrmy a speciality.

Provoz restaurace byl zahájen 1. července 2011 po kompletní rekonstrukci. Kapacita restaurace je 80 míst. V letních měsících je možné posedět na terase, přímo na náměstí.

Ano šéfe! VE ZLATÉM SOUDKU

V únoru 2017 jsme po náročném týdnu natáčení známého pořadu Ano šéfe!, získali onu pověstnou hvězdu od samotného šéfa Zdeňka Pohlreicha.

CHUTNÁ HEZKY, JIHOČESKY

V červnu 2012 náš výrobek “salát z uzených ryb” získal prestižní značku regionální kvality CHUTNÁ HEZKY, JIHOČESKY.


PRODEJ DOMÁCÍCH CHUŤOVEK

Dále nabízíme rybí saláty, klobásy, uzené ryby a jiné speciality dle receptur známého kulinářského mistra pana Miloše Štěpničky, který je patronem naší restaurace.

Věříme, že si k nám najdete cestu a budete u nás spokojeni a odnesete si nejen kulinářský zážitek.


HISTORIE

Vodňany a rybářství jsou již po staletí navzájem se doplňující pojmy, již samotný název svědčí o mnohosti vod v místním regionu. Původně se jednalo o osadu založenou na křižovatce obchodních cest, jakými byla Zlatá stezka, budějovická cesta na Písek a cesta z Lince do Prahy.

Městskou podobu získaly Vodňany zřejmě až za vlády významného českého krále Přemysla Otakara II, v souvislosti budování opěrných bodů směrem na jih a Vodňany se k tomuto záměru posílení královské moci přímo nabízely.

Skutečný rozkvět vodňanského rybářství nastal přibližně v druhé polovině 15. a prakticky celého 16. století, a tato tradice se přes celou řadu válečných litic a společenských třesů zachovala dodnes, což svědčí o mnohém a současnost?

Ryby již od pradávna tvořily významnou složku potravy, navíc ryby mají v kulinářském uplatnění nepřebernou možnost forem úprav a chutí. Pokud se rozhodnete k ochutnání některé z nabízených rybích specialit, tak přejeme nadmíru splnění Vašeho očekávání, tedy na závěr dobrou chuť.